آمار قربانیان بهمن افغانستان تاکنون: ۵۰ کشته، ۱۴۵ نفر ناپدید!

ایرنا: سازمان ملل متحد روز شنبه اعلام کرد که بر اثر وقوع بهمن هفته گذشته در منطقه کوهستانی استان بدخشان واقع در شمال شرقی افغانستان دستکم ۵۰ نفر کشته و ۱۴۵ تن دیگر ناپدید شدند.
به گزارش خبرگرای فرانسه از کابل، ‘میشل کاتینگ’ هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد: این یک تراژدی غم بار بود که احتمال دارد مشابه آن در آینده نزدیک نیز تکرار شود. بارش سنگین برف در مناطق شمال و شمال شرقی افغانستان در چند روز گذشته بدون وقفه ادامه داشته و با توجه به ادامه آن در روزهای آینده، خطر وقوع بهمن و سیلاب ساکنان این مناطق را به شدت تهدید می کند.
‘عبدالله معروف راسخ’سخنگوی استاندار ‘بدخشان’ پیشتر شمار قربانیان سقوط بهمن را ۴۰ نفر اعلام کرده بود.  بر اساس گزارش‌ها، ده‌ها منزل مسکونی بر اثر ریزش بهمن تخریب و صدها رأس دام نیز تلف شده اند.
بدخشان در شمال شرق افغانستان واقع شده است و با چین و تاجیکستان هم مرز است. مناطق شمالی و شمال شرقی افغانستان در سال جاری میلادی شاهد حوادثی از این دست بوده است. زمستان امسال یکی از سردترین فصل ها در دهه های پیشین در افغانستان بوده است. بر اساس آخرین گزارش ها، شرایط نامناسب جوی در زمستان سال جاری جان دستکم ۹۰ نفر را گرفته است.

منبع: ایرنا-برداشت از کوه نوشت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *