نجات سه نفر از دل برف و کولاک در کردستان

جام جم آنلاین: پایگاه اطلاع رسانی پلیس،فرمانده انتظامی شهرستان مریوان بیان داشت: ماموران پاسگاه انتظامی کانی کن مریوان در پی دریافت خبری مبنی بر زمین گیر شدن و ماندن سه نفر شامل راننده یک دستگاه کامیون و دو نفر سرنشین آن در میان برف و کولاک مراتب را به طور ویژه و تشکیل اکیپ های مجزایی برای شناسایی و پیدا کردن مفقودان در دستور کار خود قرار دادند.
این مقام مسئول از بارش برف به ارتفاع بیش از یک متر در حوزه استحفاظی پاسگاه کانی کن و عدم امکان استفاده از وسایل موتوری و خودروی سازمانی خبرداد و افزود: ماموران انتظامی پاسگاه کانی کن در سه اکیپ مجزا پس از جستجو در میان برف و کولاک در حوالی دو کیلومتری پاسگاه مفقود شدگان را پیدا و آنها را از مرگ حتمی نجات دادند.
با توجه به این که استفاده از هرگونه وسیله نقلیه و حتی چهارپا در باد و توفان شب گذشته در مکان یادشده غیر ممکن بود،ماموران انتظامی بویژه رییس پاسگاه کانی کن و دیگر کارکنان، این سه نفر را با کول کردن و پای پیاده به سمت آبادی اطراف هدایت کردند.
راننده کامیون و دونفر سرنشین آن با توجه به این که چند ساعتی را در میان برف و کولاک مانده بودند،دچار یخزدگی شدید و انجماد جسمی شده بودند که بلافاصله پس از انتقال به آبادی،جهت مداوا با خودروی سازمانی به درمانگاه منتقل شدند.

منبع: جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *