ریزش بهمن در پیست اسکی همدان

ظهر امروز پیست اسکی تاریک دره همدان با ریزش بهمن مواجه شد. یوسف آزادیان، رییس هیات اسکی استان همدان با تایید این مطلب به خبرنگار ایسنا گفت: این حادثه حوالی ظهر امروز رخ داده است.  وی ادامه داد: هم اکنون نیروهای هلال احمر استان در محل حاضر و به دنبال افراد گرفتار شده در بهمن هستند.  آزادیان خاطرنشان کرد: امروز استقبال خوبی از پیست به عمل آمد و متاسفانه این حادثه در روز جمعه رخ داد.
بهمن در بز قوش سراب و حادثه دیدگان برف و کولاک فیروز کوه را در ادامه مطلب بخوانید ….


پیست اسکی تاریک دره همدان

بهمن، در ارتفاعات بزقوش، یک نفر را به کام خود کشید
همچنین ریزش بهمن در ارتفاعات بزقوش در شهرستان سراب، یک نفر کوهنورد را به کام خود کشید و کوهنورد دیگری را نیز مفقود کرد. این حادثه صبح روز جمعه در حین صعود دسته جمعی کوهنوردان شمالغرب کشور به ارتفاعات سه هزار و ۳۰۳ متری بزقوش رخ داد. دراین صعود شش کوهنورد تبریزی از مسیر عمومی منحرف و از مسیر اختصاصی در حال حرکت بودند که دچار بهمن شدند. یکی از این افراد که مصدومیت جزیی داشته خود را به گروه های امدادی رسانده و آنها را از وقوع حادثه مطلع کرده است. براساس این گزارش، گروه های امدادی و چرخبال هلال احمر استان آذربایجان شرقی در محل حضور یافته و توانستند سه نفر از مصدومان را به بیمارستان انتقال دهند، یک نفر نیز پیش از رسیدن نیروها جان خود را از دست داده بود. جستجو برای یافتن نفر سوم ادامه دارد.
۵۰۰نفر از کوهنوردان شمالغرب کشور همه ساله به مناسبت دهه فجر در این صعود شرکت می کردند. برخی ازکوهنوردان شرکت کننده هم اکنون به این ارتفاعات صعودکرده و برخی نیز برای امداد رسانی به این افراد بازگشته اند
پنج هزار حادثه دیده در برف و کولاک محور فیروز کوه
سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر با هشدار به شهروندان گفت: محور فیروزکوه بسیار خطرناک است و تاکنون بیش از پنج هزار حادثه دیده تحت خدمات امدادی هلال احمر قرار گرفته اند. حسین درخشان در گفتگو با مهر با خطرناک عنوان کردن تردد در محور فیروزکوه اعلام کرد: ۹۵ امدادگر هلال احمر در حال امدادرسانی به در راه ماندگان و حادثه دیدگان در این محور مواصلاتی هستند. وی افزود: هم اکنون پنج هزار حادثه دیده در این محور توسط امدادگران تحت پوشش خدمات امدادی قرار گرفته و ۵۰۰ نفر هم نجات یافتند. همچنین یکهزار و ۲۰۰ شهروند اسکان اضطراری شده و بیش از سه هزار بسته غذایی توزیع شده است. این مقام مسئول در هلال احمر از توزیع ۷۰۰ پتو، دو هزار نان، یکهزار کنسرو و ۵۰ کیلو خرما میان در راه ماندگان برف و کولات در فیروزکوه خبر داد.

منبع خبرها: سایت عصر ایران مورخه جمعه ۱۴ بهمن ۱۳۹۰


 .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.