اولین ۵:۱۳b در ایران : بانوی ایرانی

شاید اگر ۵ مسیر معروف در ایران وجود داشته باشد یکی از انها بی شک مسیر صفحه در کرمانشاه است . این مسیر که رول کوبی و گشایش ان به نخستین سالهای پیدایش سنگنوردی نوین در ایران برمیگردد در سال ۱۳۷۲ توسط برنو کلمنت قهرمان سابق جهان/مربی و طراح فرانسوی در کلاسی در ان سال همراه با مسیر های ماشااله و ایران گیت باز گشایی و در همان کلاس صعود شد. مسیر صفحه را می توان دروازه ورود به بالاترین عرصه درجه کاری در سنگنوردی ایران قلمداد کرد. مسیری با ۲۰ حرکت که دنیایی از قدرت و تکنیک در خود جای داده.
خانم فائزه سلیمانی پس از صعود مسیر آلن(۵.۱۲cd) و مسیر ماشااله(۵.۱۲d). نعمت ۵.۱۳a دردوشکفت کرمانشاه و مسیر های فریدون ۵.۱۲d و مهر ۸۰ (۵.۱۳b) توانست مسیر صفحه را در دوشکفت تنها با پنج تلاش در ۲ جلسه صعود کند. خانم فائزه سلیمانی متولد ۱۳۶۲ از همدان ، متأهل ، فارغ التحصیل رشته ریاضی ، از سال ۷۹ شروع به سنگنوردی نموده و از سال ۸۵ در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرده از سال ۸۵ در کلیه مسابقات سنگنوردی حائز رتبه های گوناگون در در رشته سرطناب و بلدرینگ گردیده.
دیگر افتخارات این بانوی سنگنورد را در ادامه مطلب بخوانید….

سال ۸۵ (مشهد) : مسابقات قهرمانی بزرگسالان ، مقام اول رشته سرطناب

سال ۸۶ (کرمان) : جام فجر ، مقام سوم رشته سرطناب

سال ۸۶ : المپیاد ایرانیان ، تنکابن ، مقام دوم رشته سرطناب

سال ۸۶ : بندرعباس ، جام فجر ، مقام سوم رشته سرطناب

سال ۸۷ : همدان ، جام فجر ، مقام سوم رشته بولدر

سال ۸۸ : پلور ، مسابقات قهرمانی کشوری ، مقام دوم سرطناب

سال ۸۹ : اهواز ، جام فجر ، مقام دوم رشته سرطناب

سال ۹۰ : پلور ، مسابقات قهرمانی کشوری ، مقام سوم رشته سرطناب

در سال ۸۶ به جام جهانی در کشور چین اعزام شد و در رشته سرطناب رتبه بیست و پنجم را کسب کرد و تیم ایران در مجموع به مقام چهارم رسید. در خصوص تمرینانتش می گوید در پارکینگ منزل دیواره ای دارد و به اتفاق همسرش به تمرین می پردازد ، هفته ای یک جلسه ۳ ساعته روی دیواره منزل تمرین می کند و ۳ جلسه سه ساعت نیزدر باشگاه تمرین می کند و علاوه بر آن هر هفته یک جلسه نیز در طبیعت تمرین می کند ، در خصوص بدنسازی می گوید در هر جلسه نیم ساعت اول را با وزنه تمرین می کند و بعد بارفیکس می زند، بدنسازی او بیشتر با وزنه است ، فائزه علاوه بر سنگنوردی به دوچرخه سواری و یوگا نیز مشغول است و توصیه وی به همه سنگنوردان انجام تمرینات یوگا است . مشوق وی در سنگنوردی خواهر او فرزانه بوده که او نیز سنگنورد است و کار خود را از ۱۷ سالگی شروع کرده ، در حال حاضر نیز همسر او مشوق وی می باشد

 منبع: الوند پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *