آتش سوزی در نی زارهای سطح دریاچه زریوار مریوان

شامگاه پنجشنبه و برای چندمین بار طی یک ماه اخیر نی زارهای سطح دریاچه زریوار در شهر مریوان طعمه حریق شد و بخش زیادی از سطح این دریاچه در آتش سوخت و به دلیل نبود امکانات مورد نیاز آتش سوزی تا چندین ساعت همچنان ادامه داشت.
آتش سوزی در نی زارهای سطح دریاچه زریوار مریوان برای چندمین بار طی یک ماه اخیر روی داد و خسارت های جبران ناپذیری به این اثر طبیعی و گردشگری وارد کرد.

در این آتش سوزی که چندین ساعت به طول انجامید خسارت های جدی را به این دریاچه وارد کرد و باعث تلف شدن شماری از جانوران این دریاچه شد.آتش سوزی روز گذشته در حالی اتفاق افتاد که پیش از این نیز طی یک ماه اخیر بیش از ۱۰ مورد آتش سوزی در این دریاچه روی داده و باعث خسارت های جدی به این اثر طبیعی و گردشگری در شهر مریوان شده است…

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آتش سوزیهای چند هفته اخیر در نی زارهای دریاچه زریوار مریوان گفت: شش هکتار از نی زارهای سطح این دریاچه طعمه حریق شده اند که تا کنون فرد یا افراد خاطی در این زمینه شناسایی و دستگیر نشده است.

ناصح قادری به عدم وجود تجهیزات مناسب برای اطفای حریق در نی زارها ی زریوار اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به موقعیت نی زارها و سختی مهار آتش با تلاش های بی وقفه و اکیپ های محیط زیست شاهد اطفای حریق بوده ایم که مقابله با این پدیده خطرناک نیازمند توجه بیشتر مسئولان کشوری و استانی است.

وی دلیل آتش سوزی در نی زارهای سطح دریاچه زریوار مریوان را نامعلوم عنوان کرد و گفت: شایعه ارتباط آتش سوزی نی زارها توسط اداره کل محیط زیست به هیچ عنوان صحت ندارد و انتظار می رود که با مشارکت مردم ضمن شناسایی افراد خاطی با آنها به شدت برخورد شود.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *