آموزش سنگنوردی در دیواره بیستون (مسیر قاجر)

۸ نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه دوم، ۱۱ آذر ماه به بیستون رفتند، تا آموزش سنگنوردی بر روی دیواره های بلند را در آنجا تمرین کنند. 
گزارش این برنامه را در ادامه مطلب بخوانید…

گزارش برنامه سنگنوردی بر روی مسیر قاجر در دیواره بیستون
   روز پنجشنبه ساعت ۱۲:۴۰ هشت نفر از اعضاء هیئت و گروه قاجر قروه  با دو دستگاه ماشین شخصی به سمت بیستون حرکت نمودیم. بعد از یک ساعت و نیم به شهر بیستون رسیده از آنجا به کافه آقای شیرزادی رفتیم. ماشین ها را همانجا پارک نموده سپس به سمت ابتدای مسیر قاجر به راه افتادیم. هوای بیستون نسبت به قروه گرمتر بود. 
پس از حدود یک ساعت کوهپیمایی، به ابتدای مسیر قاجر  رسیدiه و همانجا چادر ها را برپاکردیم.
پس از صرف شام  آتشی روشن کردیم تا هم گرمابخش وجودمان باشد و هم در کنار شعله های آن شبی به یاد ماندنی و خاطره انگیز داشته باشیم.

 
 جمعه۱۱آذر
ساعت ۷بیدار شدیم . شب هوا خیلی سرد شده بود بطوری که قمقمه های آب یخ کرده بودند.
 صبحانه را صرف نموده، سپس وسایل صعود را آماده کردیم اما حدود یک ساعتی منتظر شدیم تا هوا گرمتر شود.
با توجه به اینکه هدف از این برنامه آموزش سنگنوردان برای صعود دیواره های بلند بود، بنابراین به کرده های دو و سه نفره تقسیم شدیم تا هر نفر  تجربه سرطناب و نفر دوم را داشته باشد.
مسیر قاجر را به دلیل امنیت مسیر و اطمینان از میانی و کارگاه ها انتخاب کردیم. قرار را بر این گذاشتیم که تا ساعت ۱۴ صعود کنیم.
 دو طول اول مسیر را صعود کرده و پس از استراحت کوتاهی ساعت ۱۵ به کنار چادرها برگشتیم. ناهار را خورده، وسایل و چادرها را جمع کردیم و به سمت کافه آقای شیرزادی که ماشین ها را آنجا گذاشته بودیم، رفتیم.البته لازم به ذکر است که آقای شیرزادی مثل همیشه لطف کرده و برای امنیت بیشتر ماشین ها را به خانه خود برده و بازصبح آنها را آورده بودند. از آقای شیرزادی خداحافظی کرده و راهی قروه شدیم. وساعت ۲۰:۳۰ همگی با اجرای یک برنامه خوب و در نهایت سلامت به قروه رسیدیم.

گزارشگر: رحمان مرادیانی

تاریخ اجرای برنامه: ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۰
شرکت کنندگان آقا: داود مفاخری،بهنام اقدامیان،پدرام نعمتی،نبی شفیعی،جلیل حسنی،محمد نعمتی،رحمان مرادیانی(سرپرست)
شرکت کنندگان خانم: مریم شهسواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *