اولین دوره آموزشی امداد و نجات در غار، آغاز شد

اولین دوره آموزشی امداد و نجات در غار، کار خود را از روز جمعه ۲۰ آبان ماه با حضور ۳۲ شرکت کننده از استانهای تهران، کردستان، کرمانشاه، قزوین، البرز، اصفهان، خراسان رضوی و جمعیت هلال احمر در مجتمع کوهستانی پلور آغار کرد.

مدرسان فرانسوی این دوره، بامداد روز جمعه با استقبال “صابری” دبیر فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و “فهیمی” دبیر کارگروه امور بین الملل وارد ایران شدند و پس از استراحت در هتل به‌ همراه مسئول بخش غارنوردی و تنی چند از همراهان عازم پلور – محل برگزاری دوره – گردیدند.

پیش از شروع به کار دوره، مدرسان، ابزار انفرادی و گروهی را مورد بازدید قرار دادند و دوره بصورت رسمی از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز شد. در بخش اول افتتاحیه، مدرسان فرانسوی، اهداف دوره و برنامه‌های روزانه را تشریح کردند و در ادامه با نمایش تصاویری به معرفی سازمان امداد و نجات در غار فرانسه، چارت سازمانی، روال امداد و نجات در فرانسه و … پرداختند.
گزارش را در ادامه مطلب بخوانید…

در بخش دوم افتتاحیه، “امیر حسین جابرانصاری” مسئول بخش غارنوردی کارگروه کوه‌نوردی ضمن خوش‌آمدگویی به مدرسان، پیشینه فعالیت‌های بخش غارنوردی از سال ۱۳۷۵ و برنامه‌های آموزشی (غارنوردی، نقشه برداری، پزشکی غار، زمین شناسی و کارست و غواصی غار)، اکسپدیشن‌های داخلی و برون مرزی و برنامه‌های تحقیقی و علمی را بهمراه تصاویر برای مدرسان و شرکت کنندگان تشریح کردند. در انتهای برنامه افتتاحیه نیز ابزار و وسایل برای برنامه آموزشی روز بعد آماده سازی شد. برنامه روز اول در ساعت ۲۰ به پایان رسید.
شایان ذکر است “منصوره گرجی” نایب رئیس بانوان فدراسیون در روز اول، با حضور در محل برگزاری از محل و نحوه برگزاری دوره بازدید بعمل آورد.
اولین دوره آموزشی امداد و نجات در غار توسط بخش غارنوردی کارگروه کوه‌نوردی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی با همکاری سازمان امداد و نجات در غار فرانسه (SSF) و فدراسیون غارشناسی فرانسه (FFS) از ۲۰ تا ۲۷ آبان ماه در پلور و غار بورنیک برگزار می‌شود.

منبع: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *