مراسم وداع کوهنورد کره ای(پارک یانگ سئوک)

کره عزادار بزرگترین کوهنورد و کاوشگر خود بود.
 پارک یانگ سئوک (Park Young-Seok) کوهنوردی که هر ۱۴ قله هشت هزار متری را فتح کرده و در سال ۲۰۰۵ اولین کوهنورد کره ای بود که اولین کاوش و ماجراجویی گرند اسلم جهان را تکمیل کرد. این کوهنورد در سال ۲۰۰۹ در سن ۲۷ سالگی بعد از یک صعود جدیدی که بر قله اورست داشت مسیر جدیدی را بر رخ پهناور و تکنیکی جنوب غرب اورست صعود کرد. پاییز امسال آقای پارک دست به تلاش تازه ای بر روی مسیر جدیدی در قله آناپورنا زد که آخرین تلاش وی بود. 

دیروز پنجشنبه ۱۲ آبان مراسم وداع با کوهنورد و کاوشگر بزرگ کره ای و دو تن از یاران وی که در تلاش برای صعود به قله آناپورنا ناپدید شدند، برگزار گردید که همراه بود با درج کلماتی از وی بر روی پرده پروژکتور که همه را در حزن و اندوه فرو برد:

“کوهنوردان باید به کوه رفته و کاوشگران باید به کاوش و اکتشاف بروند. جای کوهنوردان شهرها نیست. سرنوشت من اینه که تا زمان مرگم به اکتشاف ادامه بدم، قسمت من چیزی است که نصیب هر کاوشگری می شود.”
“سرنوشت من اینه که تا زمان مرگم به اکتشاف ادامه بدم، قسمت من چیزی است که نصیب هر کاوشگری می شود”. اینها کلماتی بودند که بر روی پرده بزرگی در مراسم وداع کوهنورد و کاوشگر بزرگ کره جنوبی “پارک یانگ سئوک” در سئول به نمایش درآمدند و با دیدن آنها دوستان و نزدیکان در اشک های خود غرق شدند.

 Kim Jae-Soo گفته که برای یافتنشان به هیمالیا برمیگردد
یکی از روئسای  فدراسیون کوهنوردی کره درخواست کرده تا خاطره کوهنوردان مفقود شده به عنوان کسانی که با روحشان از کوهنوردان تازه کار حمایت میکنند با افتخار نام برده شود. رهبر تیم جستجو آقای Kim Jae-Soo که خود فاتح هر ۱۴ قله هشت هزار متری ست برای کارهای اداری سر وقت خود را به نپال رسانده و گفته ” من به نپال بر می گردم و آنها را پیدا میکنم.” 

بالای تصویر سمت چپ همسر و پسر پارک

منبع: کوهنوردی سولدوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.