جستجوی کوهنورد کره ای در آناپورنا همچنان ادامه دارد

آقای پارک کوه نوردی واقعی بود و سرنوشت او در آناپورنا تمام کره جنوبی را بسیج کرده است. از جمله مهمترین دستاوردهای او صعو به ۱۴ قله ۸۰۰۰ متری، گشایش مسیری جدید در اورست، و سفر به هر دو قطب می باشد.
۲۴ اکتبر ۲۰۱۱ – جامعه کوه نوردی کره جنوبی برای جستجوی آقای پارک و دو همنوردش، که از روز سه شنبه هفته گذشته در آناپورنا گم شده اند سریع بسیج شد. علیرغم بی نتیجه بودن جستجوها، کوه نوردان کره ای از جستجو دست بر نمی دارند و تیم نجات جدیدی را متشکل از حدود ۲۰ نفر تشکیل داده اند( حدود ۵ کره ای و ۱۲ شرپا).
اطلاعات بیشتر را در ادامه مطلب بخوانید…

        

تنها چند هفته پس از صعود به قله چواویو، جائه – سو کیم فاتح ۱۴ قله ۸۰۰۰ متری برای کمک به جستجو در آناپورنا به کاتماندو بازگشته است.
انتظار می رود جائو- سو کیم فاتح ۱۴ قله ۸۰۰۰ متری و چانگ – هو کیم همنوردش در صعود به چواویو در ماه گذشته امروز در نپال فرود بیایند. همراه با سه کارشناس از سرویس های امداد کوهستان کره (KARA)، منطقه ای را که کوه نوردان گم شده اند بوسیله فلز یابها جهت کاوش برف عمیق و شکافی عمیق در ارتفاع ۵۸۰۰ متری جستجو خواهند کرد.

یک گشت امداد در کمپ اصلی این شکاف را دیروز جستجو کرد تا اینکه خطر ریزش سقف و بهمن های مکرر آنها را مجبور به توقف کار کرد. فدراسیون کوه نوردی کره گفت که جستجو امروز از سر گرفته شد و تا ۲ بعدازظهر به وقت محلی ادامه یافت ، اما باز هم نتیجه ای در برنداشت، و امدادگران خسته و مایوس دست از کار کشیدند.

تیم نجات تازه از کره، به علاوه ۱۲ شرپای کوه نورد تازه نفس فردا از کاتماندو اعزام خواهند شد. بستگان کوه نوردان هم همراه با امدادگران به کاتماندو آمده اند و در صورتی که بخواهند به کمپ اصلی منتقل خواهند شد.

ترجمه از منبع : http://www.explorersweb.com/everest_k2/news.php?id=20413

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *