حادثه علم کوه از زبان شاهد عینی

یکی از کوهنوردان حاضر در منطقه، از مشاهدات عینی خود در روز حادثه خبر می دهد:

  متاسفانه حقیقت آن طوری که بوده، منعکس نشد، بنده همراه با یک گروه کوهنوردی در منطقه حاضر بودیم. دو تیم حدود ۱۵ نفره از مشهد به منطقه آمده بود. متاسفانه نفرات تیم های حاضر آمادگی و تجربه کافی را برای این برنامه نداشتند و از ظاهر آنها پیدا بود که تازه کار هستند. برای همین آقای رسول نقوی سرپرست یکی از این تیم ها مجبور شد به همین علت از صعود قله علم کوه صرف نظر کند. در رابطه با حادثه نیز، متاسفانه بی نظمی در صف تیم، باعث ریزش سنگ و درنتیجه انحراف و برخورد آن با کوهنورد مشهدی شد….

 

نکته ی دیگر اینکه، هلی کوپتری که برای انتقال جسد آمده بود، حدود ۴۰ دقیقه در منطقه برای پیدا کردن مجروحان این حادثه بدون هیچ گرای مشخص و معینی چرخ می زد تا بالاخره توانست تیم حادثه دیده را پیدا کند.

  نکته دیگر و تاسف بار اینکه، کوهنورد کشته شده مشهدی با هلی کوپتر منتقل شد و دو مجروح این حادثه با قاطر به پایین منتقل شدند، که این موضوع در جای خودش بسیار جالب و تعجب انگیز بود که چرا مجروحانی که باید هر چی سریع تر، به مداوای آنها پرداخته می شد با قاطر منتقل شدند، اما کوهنورد کشته شده که هیچ امیدی به بهبودی آن وجود نداشت با هلی کوپتر منتقل شد.

منبع:کوه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *