کشته و زخمی شدن پنج کوهنورد استان لرستان در صعود به قله سبلان

مشگین شهر – خبرگزاری مهر: سانحه رانندگی موجب کشته و زخمی شدن پنج کوهنورد لرستانی در صعود به قله سبلان در شهرستان مشگین‌ شهر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این حادثه که بامداد شنبه در مسیر کوهستانی شابیل به طرف پناهگاه سبلان روی داد، یک دستگاه لندرور که حامل چهار نفر از کوهنوردان بود از مسیر منحرف و به عمق دره‌ کوه سبلان سقوط کرد.

در این حادثه یکی از کوهنوردان در دم جان باخت و سه کوهنورد دیگر و راننده خودرو مصدوم و توسط امدادگران جمعیت هلال احمر و فوریت های پزشکی شهرستان مشگین شهر به بیمارستان انتقال یافتند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مشگین شهر حال دو نفر از مصدومان این حادثه وخیم است.

وی با بیان اینکه متاسفانه یکی از کوهنوردان قبل از رسیدن تیمهای امدادی جان خود را از دست داده بود، یادآور شد: برای نجات سایر افراد حادثه دیده هنوردان و امدادگران اعزام شده بیش از پنج ساعت تلاش کردند.

به گفته انور موسی زادگان مسئول تربیت‌بدنی شهرستان مشگین‌شهر امسال ۶۰ هزار کوهنورد از سراسر کشور به قله چهار هزار و ۸۱۱ متری سبلان صعود کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

پناهگاه سبلان در ارتفاع ۳۶۰۰متری قله

نکته :خبرگزاری مهر اشتباها کوهنوردان لرستانی را گلستانی نوشته است و با تماس تلفنی با هیئت کوهنوردی استان گلستان و استعلام از هیئت کوهنوردی مشکین شهر، مشخص شد که کوهنوردان اهل لرستان بوده اند.
این واقعه جانگداز را به جامعه کوهنوردی و کوهنوردان لرستانی تسلیت عرض می نماییم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *