احداث پایگاه دائمی امداد و نجات کوهستان در آبیدر

بنا به گزارش کانون کوهنوردان سنندج پس از سه سال پی گیری و رایزنی در پی آخرین نشست هم اندیشی کانون کوهنوردان سنندج برای نخستین بار در کردستان پایگاه دائمی امداد نجات در کوهستان ابیدر احداث گردید .

این پایگاه برای نخستین بار در کردستان آغاز به فعالیت نموده است و به صورت دائمی در روز های پنجشنبه از ساعت ۱۶ الی جمعه ساعت ۱۶ به مدت ۲۴ ساعت در هفته  با ۶ نفر نیروی امداد گر حضور فعال دارد .

این پایگاه در ارتفاع ۲۲۶۷ متری قرار دارد که مشرف به چهار یال پر تردد برای کوهنوردی است . همچنین این پایگاه در نزدیکی ایستگاه پرواز پاراگلایدر و مسیر دوچرخه کوهستان واقع است .

برای ساخت این پایگاه در پی فراخوان کانون کوهنوردان سنندج و حضور گروههای کوهنوردی سطح شهرستان زیر نظر سازمان هلال احمر کردستان از سنگ ریزه های مسیر اقدام به ساخت پایه محل استقرار کانکس پایگاه امداد نمودند که کمترین تاثیر را در تغییر بافت کوهستان داشته باشد و بنا بر احترام به محیط زیست کوهستان سعی در رعایت تمامی مسائل محیط زیستی گردیده است . همچننین این پایگاه در نزدیکی جاده احداث شده است که در صورت نیاز به سهولت برای خودروهای امداد رسان قابل دسترس باشد.

لازم به ذکر است کوهستان ابیدر یکی از پر تردد ترین مسیرهای کوهستانی کردستان است که در چند سال گذشته شاهد فوت چنیدن کوهنورد در این کوهستان بودیم .

منبع: سایت کوهستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *