هشدار به کوهنوردان

با توجه به گرمای هوا و متصاعد شدن گوگرد از دماوند؛کوه نوردان دارای بیماری تنفسی در زمان مشخصی به دماوند صعود کنند.

 “حمید مساعدیان” رئیس انجمن پزشکی کوهستان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: در فصل تابستان قرار داریم و به علت گرمای هوا و متصاعد شدن گوگرد از برخی نقاط دماوند که باعث می شود کوه نوردانی که بیماری تنفسی و آسمی دارند با مشکل مواجه شوند برای جلوگیری در این امر بهتر است این ورزشکاران در زمان مشخصی صعود کنند.

وی تصریح کرد: این افراد می‌توانند صبح خیلی زود که گرمای خورشید به حداکثر خود نرسیده و از جبهه های شمال غربی و شمال شرقی که تماس کمتری با گوگرد دارد صعود کنند.

مساعدیان اشاره کرد کوه نوردانی که از مسیر جنوبی استفاده می کنند بهتر است از نیمه غربی این مسیر تردد کنند چرا که نیمه شرقی دارای منافذ بیشتری است که گوگرد متصاعد کرده و فرد را با مشکل مواجه می‌کند. وی تاکید کرد: افزایش اشعه آفتاب در تابستان بیشتر از زمستان است و گرما هم بیشتر شده و باعث می شود گوگرد بیشتری متصاعد شود.

مساعدیان گفت: بیمارانی که قصد صعود به دماوند را دارند حتماً داروهای خود را همراه داشته باشند که در صورت بروز علائم بیماری سریعتر داروهای خود را استفاده کنند و این بهترین درمان برای فرد است.

وی خاطرنشان کرد: رعایت مسائل ایمنی و پزشکی کوه نوردان می‌تواند کمک زیادی در مواجهه با این مشکلات داشته باشد و افراد می‌توانند از حوادث احتمالی پیشگیری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *