کوهنوردی در دنیای رایانه ای

   
«کوهنورد»؛ بهترین بازی رایانه‌ای سال و برنده تندیس “بهترین بازی سال ” اولین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۳۸۹، هفته اول مرداد ماه وارد بازار می‌شود.
بازی رایا‌نه‌ای “کوهنورد ” که محصول مؤسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان و برنده تندیس “بهترین بازی سالِ ” اولین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۳۸۹ است، داستان مردی خود ساخته و ماجراجو به نام دکتر “فاد ” است که برای کسب مقام و گرفتن گواهی “امدادگر کوهستان ” در مسابقه بین‌المللی “کوه‌نورد شایسته ” شرکت می‌کند و در این مسابقه سخت و خطرناک، با پشت سرگذاشتن بیش از ده مرحله شایستگی‌های خود را به ‌اثبات می‌رساند.
به گفته کارشناسان، این بازی جذاب و هیجان‌انگیز ایرانی که برای مخاطبان ۱۲ سال به بالا و ‌به شیوه بازی “اول شخص ” طراحی شده، برخلاف اغلب بازی‌های رایانه‌ای ایرانی که مدل مشابه خارجی هستند، مشابه ندارد و بازی ساده، بی‌حاشیه، بی‌ادعا و روانی است که می‌توان ساعت‌ها آن را بازی کرد.
این بازی به همت هنرمندان جوان و برگزیده کشور در مؤسسه تبیان طراحی شده و از نظر طراحی کاراکتر، فضا‌سازی، نورپردازی، میمیک صورت و نوع حرکت‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است.
 کوهنورد در اولین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، تندیس “بهترین بازی سال ” و همچنین رتبه اول بخش طراحی بازی بزرگ را از آن خود کرده و رتبه سوم بهترین بازی از دیدگاه فنی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سال۱۳۸۹ نیز از دیگر افتخارهای کسب شده توسط این بازی رایانه‌ای است.
‌کوهنورد توسط شرکت نشر الکترونیک ایران منتشر و به صورت انحصاری از سوی شرکت “های وی یو ” توزیع خواهد شد.
 

منبع: خبرگزاری فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *