کشف پیکر یکی از کوهنوردان گروه کوهنوردی همت شمیران پس از سه سال

پیکر یکی از کوهنوردان گروه کوهنوردی همت شمیران که در سال ۱۳۸۷ بصورت انفرادی اقدام به صعود به خط الراس سرکچال کلون بستک نموده بود کشف گردید. این پیکر که متعلق به زنده یاد حمیدرضا براتچی از کوهنوردان گروه کوهنوردی همت شمیران است در زمستان سال ۱۳۸۷ بصورت انفرادی اقدام به صعود به ارتفاعات سرکچال می نماید که در ساعت ۲ بعد ازظهر همان روز مواجه با طوفان گردیده و مسیر خود را گم میکند.

در روزهای بعد از این حادثه که در پنج شنبه یکی از روزهای سرد اسفندماه ۱۳۸۷ اتفاق افتاد تیمهای متعددی به منطقه اعزام میگردند که از ایشان اثری نمی یابند در بهار و تابستان سال ۱۳۸۸ نیز بیش از ۵۰ تیم به منطقه اعزام می گردند که اثری یافت نمیشود.

در نهایت روز گذشته (جمعه ۱۳۹۰/۴/۱۷) یکی از تیمهای آماتور کوهنوردی که به ارتفاعات کلون بستک صعود مینمایند در مسیر برگشت مسیر را گم کرده وارد دهلیز شمالی این قله می شوند که با جسد این کوهنورد مواجه می شوند. کوهنوردان پس از بررسی مدارک همراه این کوهنورد به هویت وی پی می برند که در برگشت به گردنه دیزین با چند نفر از کوهنوردان گروه کوهنوردی همت شمیران که جهت صعود این قله عزیمت کرده بودند بطور اتفاقی برخورد کرده و ماجرا را درمیان می گذارند.

امروز شنبه ۱۳۹۰/۴/۱۸ مسئولین گروه کوهنوردی همت شمیران با اطلاع به خانواده این مرحوم هماهنگی های لازم را جهت انتقال پیکر حمیدرضا براتچی انجام داده که با دستور قضایی برای انتقال جسد در روز یکشنبه  اقدامات لازم انجام گیرد.

منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *