صعود همزمان به قله ۳۰۰۰متری قلوز و قله ۳۱۰۰متری دروازه

۱۶ نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر روز جمعه ۱۷ تیر ماه همزمان به قله قلوز و قله دروازه در جنوب قروه صعود نمودند…

گزارش برنامه
طبق برنامه تدوین شده سه ماهه دوم روز جمعه ۱۷ تیر ۱۶نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر برنامه صعود به قلوز و دروازه را بدین شرح اجر نمودند:
ساعت ۵:۱۵ از قروه با یک دستگاه وانت و یک ماشین سواری به سمت روستای سنگین آباد حرکت کردیم. ساعت ۵:۳۰ آنجا رسیده ماشین ها در همان روستا گذاشته و به راه افتادیم. پس از عبور از باغهای سرسبز  به آبشار زیبای سنگین آباد رسیدیم. همانجا صبحانه را صرف نموده  و سپس ساعت ۷:۱۵ از میان دره ای باصفا حرکت کردیم. در این دره  رودخانه ای بود که تا یک ساعتی قله قلوز ادامه داشت. در آخرین چشمه استراحت کوتاهی کرده  و پس از پر کردن قمقه آبها، به سمت قله قلوز حرکت نمودیم زیرا تا قله دیگر چشمه ای وجود نداشت.در طول مسیر قله، باد خنکی هم می وزید که صعود را تا حدی آسان کرده بود.
ساعت ۱۰:۳۰ به قله صخره ای ۳۰۰۰متری قلوز رسیده و پس از خوردن مقداری تنقلات و گرفتن چند عکس، ساعت ۱۱ به سمت قله دروازه حرکت کردیم. چون این برنامه جهت تمرین و آمادگی برای برنامه علم کوه بود که قرار است هفته آینده اجرا شود، بدین جهت اکثرا از مسیر صخره ای و  دست به سنگ حرکت کردیم تا اینکه ساعت ۱۲ به قله صخره ای ۳۱۰۰ متری دروازه که در جنوب قروه واقع شده است، رسیدیم. پس از گرفتن چند عکس و خوردن مقداری تنقلات به سمت پایین راه افتادیم. ساعت ۱۴:۳۰ به محل آخرین چشمه رسیده و ناهار را همانجا در هوایی بسیار گرم وسوزان صرف نمودیم. سپس راه افتاده و ساعت ۵ به محل ماشینها رسیدیم و همگی در نهایت سلامت ساعت ۵:۱۵ به قروه بازگشتیم.

گزارشگر: لیلا صالحی

   قلوز    

تاریخ اجرای برنامه: ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۰
شرکت کنندگان آقا: محمود فلاح زاده- امید نعمتی- داوود حسنی- مهدی لقایی- محمد سنگین آبادی- علی الیاسی- مهدی ضیایی- مشتاق لقایی- عبدالله سنگین آبادی(سرپرست)
شرکت کنندگان خانم: زهرا صفایی- مهشید الماسی- الهه زارعی- ایلناز صمدی- یاسمن نعمتی -لیلا صالحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *