حقایقی در باره مرگ عیسی میر شکاری

کوه‌نورد اراکی«کریم نادعلیان» به تازه‌گی جریان حادثه در «ماناسلو» را روایت کرده که بخش‌هایی از این گزارش را می‌خوانیم:

” … آقای نجاریان – علیرغم نظر سرپرست تیم زنجان آقای بیات منش – زیر پرمیت تمام ۱۲ نفر که شامل ۸ نفر تیم زنجان و ۴ نفر منفرد بوده را بعنوان سرپرست امضاء کرده … و در جلسه ای عمومی در بیس کمپ سوالی را از ما چهار نفر که عضو رسمی تیمشان نبودیم یعنی بنده و آقای علی محمدی و مرحوم عیسی میرشکاری و سرکار خانم کاظمی پرسیدند که آیا ما ایشان را بعنوان سرپرست که می پذیریم و حاضریم هر چه ایشان تشخیص دادند و صلاح دیدند حتی صعود نکردن و برگشت به پائین را بپذیریم که همگی با احترامی که برای تجربه ایشان قائل بودیم بدون چون و چرا قبول کرده و ایشان را بعنوان سرپرست پذیرفتیم و خود بخود تعهدی اخلاقی دوجانبه بین ما ۴ نفر بعنوان اعضاء تیم و آقای نجاریان بعنوان سرپرست تیم ایجاد گشت و تا قبل از صعود اصلی نیز عملاً انجام پذیرفت……

.. از چادرهای خودمان هیچ صدا یا حرکتی که جلب توجه کند شنیده یا دیده نمی شد و به گمان ما همه تیم برای صعود رفته بودند چون کسی نه به من و نه به شرپایم از نرفتن عیسی چیزی نگفته بود! … حتی سردار شرپاها که بعد از صعود بسیار عصبانی بود که چرا به او هم نگفته اند … ۴ کوه ای و شرپاها که مدتی قبل از خروج ما از چادر در آنجا مشغول بکار بودن و مدتی بعد از ما اقدام به فرود نمودند نیز اگر از بودن و شرایط عیسی خبردار می شدند قطعاً او را در آن شرایط تنها نمی گذاشتند!

.. آن روز جمعه سیاه پس از رسیدن به کمپ سه در آنجا مستقر شده و صبح روز بعد با شرپایم بطرف کمپ دو حرکت کردیم و حدود ظهر وقتی به کمپ دو رسیدیم با دیدن دکتر حمیدی و آقای مسعود بیات منش تازه متوجه شدیم که مرحوم عیسی در کمپ ۴ بوده و امروز پس از حدود ۴۰ ساعت که برای چنین حالاتی بسیار دیر شده است تلاش برای پائین آوردنش در حال انجام است!

… خبر به سنگینی کوه ماناسلو بر سرم بود و بلافاصله شک کردم که نکند کسی به شرپایم گفته بوده و بی توجهی کرده باشد!

.. در حضور آقای مسعود بیات منش از دکتر حمیدی خواهش کردم به زبان انگلیسی از شرپایم ایمان بپرسد که او شب حمله برای بدرقه از چادر خارج شده بود آیا خبر داشته یا کسی به او گفته که مرحوم عیسی در چادر است؟ و با اسرار من دکتر این سوال را از شرپا پرسید و آن بنده خدا هاج و واج و مبهوت با تأسف از بی خبری خود از این موضوع سخن گفت!

… و دکتر حمیدی با بیسیم که با دکتر بهپور در تماس بود تعجب خود را از اینکه چرا کسی به ما این موضوع را نگفته به ایشان اعلام نمود”  …. متن کامل گزارش در پایگاه خبری گروه کوه‌نوردی کاوه اراک

مشروح گزارش «کریم نادعلیان» و سایر روایت‌های منتشر شده تاکنون؛ حاوی نکات قابل توجهی است که هر کدام پرسش‌هایی را به ذهن متبادر می‌سازد … اما یکی از این نکات که می‌توان از آن به عنوان حلقه‌ی مفقوده‌ی این ماجرا یاد کرد‌ این است که؛ با توجه به شواهد و قرائنی که حتی پیش‌تر نیز از نامساعد بودن حال «عیسی میرشکاری» حکایت داشته، چرا «عیسی میرشکاری» در موقعیت و شرایط حساس و حیاتی کمپ چهار،‌ کلاً فراموش می‌شود و به هیچ کس سپرده نمی‌شود؟!
متن گزارش کامل را در لینک زیر بخوانید:       www.kaveharak.com  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *