نجات ۶ نفر در ارتفاعات «ایذه و دهذر» خوزستان

اعضای یک خانواده ۶نفره که در ارتفاعات کوه‌های ایذه و دهذر مفقود شده بودند، توسط امدادگران هلال احمر خوزستان نجات یافته و به مراکز درمانی منتقل شدند.

حسن عبودی، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره جزییات این خبر اظهار کرد: مفقودشدن یک خانواده ۶ نفره که به قصد گردش و کوه نوردی به ارتفاعات کوه‌های ایذه و دهذر در محدوده روستای امامزاه خضر در اول هفته جاری ساعت ۱۲:۳۰ ظهر با کشیک امدادی جمعیت هلال احمر استان خوزستان گزارش شد.

وی ادامه داد: یگان امدادهوائی و امدادکوهستان جمعیت هلال احمر خوزستان با اعزام یک فروند بالگرد و یک دستگاه آمبولانس و وانت کمک‌دار مجهز به ست امداد پس از یک ساعت در محل حادثه حاضر و عملیات امداد و نجات آغاز شد.

عبودی با بیان اینکه محل حادثه یک منطقه صعب‌العبور بوده است، افزود: با آغاز عملیات پس از حدود ۱۵ دقیقه مفقودان از سوی امدادگران پیدا شدند و با انجام اقدامات اولیه درمانی این افراد به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی در ادامه به ایسنا گفت: در روز پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه نیز بدنبال اعلام خبری از سوی اهالی روستای الوار گرمسیری از توابع اندیمشک مبنی بر سقوط یک نفر از ارتفاع؛ تیم امداد کوهستان و امداد هوایی جمعیت هلال احمر خوزستان با انجام عملیات امداد هوایی و اعزام یک فروند بالگرد و دو دستگاه خودروی نجات و آمبولانس به منطقه فرد مصدوم را نجات داده و به مرکز درمانی منتقل کرده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *