درگذشت کوهنورد نپالی در اورست
کوه‌نورد ۸۲ ساله نپالی حین صعود به قله «اورست» جان باخت!

وزیر سابق نپال که در سن هشتاد و دو سالگی قصد داشت با صعود از قله اورست، به کهنسال ترین فاتح بام دنیا بدل شود، روز دوشنبه در یکی از مراحل صعود به این قله جان سپرد.

«شایلندرا کومار اوپادیایا» {Shailendra Kumar Upadhyaya } وزیر امور خارجه سابق نپال و نماینده دائم این کشور در سازمان ملل بین سال های هزار و نهصد و هفتاد تا هزار و نهصد و هشتاد میلادی، روز دوشنبه ساعاتی پس از رسیدن به پناهگاه شماره یک قله اورست، جان سپرد.

یکی از نزدیکان این کوه نورد کهنسال، بدون اشاره به علت مرگ او، تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که وی همیشه از لحاظ جسمی در وضع مناسبی قرار داشت ولی صعود از اورست، سلامت روحی فرد کوه نورد را نیز طلب می کند!

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاتماندو؛ «مین بهادر شرپا» از اهالی نپال، کهنسال ترین فردی است که تاکنون موفق شده است از قله هشت هزار و هشتصد و چهل و هشت متری اورست صعود کند.

وی در سن هفتاد و چهار سالگی، بام دنیا را فتح کرد. پس از ادموند هیلاری، نخستین فردی که قله اورست را صعود کرد، تاکنون سه هزار نفر تلاش کرده اند به این قله صعود کنند ولی تعداد زیادی از آنها جان خود را در این راه از دست داده اند.

 منبع:افکارنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *