تمرین در دیواره بیستون

۸نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر از تاریخ ۲ الی ۴ فروردین ۱۳۹۰ بر روی دیواره بیستون تمرین سنگنوردی نمودند….
 

به نام خالق دیواره ها


گزارش برنامه بیستون مورخ ۴و۳و۲/۱/۱۳۹۰

هنگام برنامه ریزی این برنامه بر آن بودیم تا مسیر قاجر را در دو کرده تا قله صعود کنیم. همچنین سنگنوردان سالنی به تمرین بر روی مسیر های کوتاه بپردازند و یک کرده با وسایل کامل صعود به عنوان پشتیبان در محل کمپ مستقر شود. متاسفانه همه این برنامه ها با بارش باران تعطیل شد. حدود ساعت ۱۹ به کنار کافه آقای شیرزادی رسیدیم، چادر ها علم کرده و برای فردا برنامه ریزی نمودیم تا اینکه حدود ساعت ۲ نصف شب بارش باران شروع شد و تا شب چهار شنبه ادامه داشت . شب را با امید اینکه فردا هوا بهتر شود خوابیدیم. صبح روز پنج شنبه همگی به استثنای محمد(که به عنوان پشتیبانی مانده بود) به ابتدای مسیر قاجر رفتیم. کرده اول را رحمان ، عرفان و جبار تشکیل داده بودند، کرده دوم مرتضی و مهدی ، کرده سوم پدرام و سامان. دو کرده اول تا طول چهارم و کرده سوم تا طول دوم را صعود نمودند. همگی فرود کردیم تا به ابتدای مسیر رسیدیم محمد هم به ابتدای مسیر آمده بود. همگی به سمت کافه برگشتیم ، وسایل را جمع نموده و به سمت قروه برگشتیم . ناگفته نماند که دو نفر از کوهنوردان گروه از قروه به بیستون آمده تا با ماشین ایشان برگردیم.

وسایل مورد نیاز برای صعود مسیر قاجر : ۲رشته طناب ۵۰متری، ۲۰ عدد اسلینگ(کوتاه و بلند)،وسایل انفرادی، یک عدد کارابین برای فرود طول های ۷و۸که برای منحرف نشدن از مسیر از یک رشته سیم بکسل استفاده شده است.

شرکت کنندگان :
آقایان: محمد ظاهری، مهدی عباسی، مرتضی عباسی، عرفان آزادی، سامان مفاخری، جبار سلیمانی(از شهرستان دیواندره)، رحمان مرادیانی(گزارشگر) پدرام نعمتی (سرپرست)،
شرکت کنندگان آقا: محمد ظاهری، مهدی عباسی، مرتضی عباسی، عرفان آزادی، سامان مفاخری، جبار سلیمانی(از شهرستان دیواندره)، رحمان مرادیانی، پدرام نعمتی(سرپرست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *