اردو های هیمالیانوردی

باسلام خدمت بازدیدکنندگان محترم. از وقفه پیش آمده در اعلان برنامه ها و مطالب گروه قاجر پوزش می طلبیم. امید است که این اشکال حمل بر بی توجهی نسبت به شما بزرگواران نباشد.

گزارش برنامه های اجرا شده در این مدت را طی چند روز، خدمت شما اعلام میداریم.

برای اولین بار مسولین هیئت کوهنوردی استان کردستان تصمیم گرفتند که  صعود به یک قله هفت هزار متری در منطقه هیمالیا را برگزار نمایند. از گروه قاجر چهار نفر در اردوی اول شرکت کرده و توانستند همگی به اردوی دوم نیز راه پیدا کنند. اولین اردو در کوههای “آوالان” منطقه نشور کامیاران برگزار شد. این اردوی سه روزه در تاریخ ۲۰ الی ۲۲ بهمن ماه اجرا گردید.

 در روز اول تمامی نفرات شرکت کننده در محل استادیوم ملک نیا سنندج حضور داشتند و بعد از ثبت نام و چک کردن وسایل راهی منطقه برگزاری اردو شدند و در ابتدای مسیر کمپ زدند. در روز دوم  کوهنوردان تا محل پناهگاه صعود کرده و در کنار پناهگاه کمپ زده و قلل منطقه را صعود نمودند. در روز سوم نفرات شرکت کننده بعد از تمرین عبور از معابر صخره ای، به سمت پایین سرازیر شدند و در میان راه مسائل آموزشی مانند کارگاه ها و حمایت های میانی مرور شد.  

از تاریخ ۱۰ الی ۱۳ اسفند ماه اردوی دوم در قلل بدر و پریشان شهرستان قروه برگزار شد.کوهنوردان راه یافته به اردوی دوم، حدود دو سوم تعداد نفرات شرکت کرده در اردوی اول بودند

در روز اول نفرات شرکت کننده در این اردو، به شهرستان قروه آمده و در خوابگاه اداره مخابرات اسکان داده شدند. روز دوم نفرات تیم از طریق خط الراس کولاوا_بدر به پناهگاه بدر رفتند البته در این روز یکی از شرکت کنندگان در اواسط مسیر از ناحیه پا دچار مشکل گردید که توسط دو نفر دیگربه پایین آورده و به قروه منتقل شد و آن دو نفر از طریق روستای خندان آباد به پناهگاه رفتند. در روز سوم نفرات تیم به سمت قله بدر حرکت کرده و از آنجا راهی قله پریشان شدند و تا غروب به پناهگاه بدر باز گشتند. در این روز یکی از شرکت کنندگان  به خاطر نامساعد بودن وضع جسمانی توسط دو نفر به روستای خندان آباد انتقال یافت تا به قروه برگردانده شود و آن دو نفر به پناهگاه بازگشتند. در روز چهارم افراد شرکت کننده به قله بدر صعود کردند و در راه بازگشت نکاتی در مورد عبور از مناطق بهمن گیر و کارگاهها و نحوه حمایت کردن بیان شد.  

نفرات شرکت کننده گروه قاجر: آقایان شهرام نعمتی، پدرام نعمتی، رحمان مرادیانی و محمد ظاهری  

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *